Šeimos medicinos paslaugos
Šeimos gydytojo paslaugos
Pirminės sveikatos priežiūros paslaugos prieinamos visiems Lietuvos gyventojams ir yra orientuotos į pacientų pagrindinių sveikatos problemų sprendimą. Pacientas pirmiausia kreipiasi į šeimos gydytoją, kuris sprendžia, kokios pagalbos jam reikia. Šeimos gydytojas žino ir išmano jo kompetencijai priskirtų ligų ir būklių pagrindinius požymius, profilaktikos priemones. Jis žino dažniausiai vartojamų vaistų skyrimo indikacijas, taip pat galimą vaistų šalutinį poveikį. Šeimos gydytojas sprendžia, kada jam reikia konsultuotis su specialistu. Už šeimos gydytojo paslaugas moka ligonių kasos. Galiojantys teisės aktai nustato, kad kiekvienas asmuo gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą pirminės sveikatos priežiūros įstaigą bei šeimos gydytoją.
„GK Klinika“ šeimos centras yra sudaręs sutartį su ligonių kasomis Pirminės sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, todėl už šeimos gydytojo teikiamas planines paslaugas prie klinikos prisirašiusiems pacientams mokėti nereikia.
Šeimos gydytojo arba gydytojų komandos (vidaus ligų gydytojo, vaikų ligų gydytojo, akušerio ginekologo ir chirurgo kartu) teikiamos paslaugos, pirminė ambulatorinė odontologinė sveikatos priežiūra ir pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūra vadinama pirmine ambulatorine asmens sveikatos priežiūra (PAASP).
Šeimos gydytojo komandos paslaugos – nespecializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Šeimos gydytojo medicinos normą, Bendrosios praktikos slaugytojo medicinos normą ir, jei reikia, pagal Bendruomenės slaugytojo medicinos normą ir (ar) Akušerio medicinos normą, ir (ar) Išplėstinės praktikos slaugytojo medicinos normą, ir (ar) Slaugytojo padėjėjo medicinos normą, ir (ar) Socialinio darbuotojo veiklos sveikatos priežiūros įstaigose nuostatus, ir (ar) Gyvensenos medicinos specialisto veiklos reikalavimus, ir (ar) Kineziterapeuto medicinos normą ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (t. y. įstaigoje, neteikiančioje stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų), pacientų namuose ir socialinės globos įstaigose, kompleksas.
Pirminė ambulatorinė odontologinė asmens sveikatos priežiūra – tai nespecializuotų pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją teikti odontologijos paslaugas, kompleksas.
Pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūra – pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų psichikos sveikatos centruose arba įstaigose, atitinkančiose psichikos sveikatos centrams taikomus reikalavimus, kompleksas.
Šeimos gydytojas ne tik tiria, gydo, bet ir pataria, kaip sveikai maitintis, sportuoti, primena, kada reikia pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. Neaiškiais atvejais – siunčia pacientus pas gydytoją specialistą dėl konsultacijos arba į ligoninę. Šeimos gydytojas dirba pagal Šeimos gydytojo medicinos normos reikalavimus, t. y. stebi visų amžiaus grupių gyventojų sveikatą, konsultuoja visais sveikatos klausimais. Jam pagal kompetenciją talkina ir komandoje dirbantys specialistai.
Kaip tapti šeimos medicinos centro pacientu?
Jeigu jau nusprendėte tapti mūsų klinikos pacientu asmeniškai ar su visa šeima, tai padaryti galite užpildydami prašymo formą ir ją atsiųsdami mums el. paštu info@seimoscentras.com.
Džiaugiamės, kad pasitikime mūsų gydytojais!
Tyrimai, kuriuos gali skirti šeimos gydytojas
Šeimos gydytojas gali skirti tik tuos tyrimus, kurie priklauso jo kompetencijai. Kiekvienu atveju šeimos gydytojas įvertina paciento sveikatos būklę ir pagal savo kompetenciją priima sprendimą dėl tyrimų atlikimo.
Jei reikia, šeimos gydytojo skyrimu nemokamai atliekamas bendras kraujo tyrimas, biocheminiai kraujo tyrimai, t. y. lipidograma, kalio, natrio, kreatinino, alanininės aminotransferazės, asparagininės aminotransferazės, šarminės fosfatazės, bilirubino, gliukozės, šlapimo rūgšties tyrimai. Taip pat, jei reikia, jis gali skirti bendrąjį šlapimo tyrimą ir albumino / kreatinino santykio šlapime tyrimą; uždegimo rodiklių tyrimus, t. y. C reaktyvinio baltymo, eritrocitų nusėdimo greičio (ENG) bei skydliaukės funkcijos tyrimus (TTH); gliukozės tolerancijos testą; koprogramą; ginekologinį tepinėlį iš makšties ir gimdos kaklelio; enterobiozės tyrimą; elektrokardiografiją; spirometriją maksimalaus iškvėpimo srovės greičiui (PEF); forsuoto tūrio per pirmą sekundę (FEV1) ir forsuotos gyvybinės plaučių talpos (FVC) reikšmėms įvertinti; pulsoksimetriją; tyrimus dėl COVID-19 ligos (bei vertinti jų rezultatus); natriuretinio peptido tyrimą.
Šeimos gydytojas tam tikrų amžiaus grupių sveikiems pacientams taip pat skiria tyrimus, atliekamus pagal šias prevencines programas: gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos, priešinės liaukos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų.
Tam tikrais atvejais šeimos gydytojas gali skirti:
- glikolizinto hemoglobino tyrimą;
- kraujo krešumo tyrimus (protrombino laiko, tarptautinio normalizuoto santykio, aktyvinto dalinio tromboplastino laiko);
- prostatos specifinio antigeno tyrimą (taip pat ir pacientams po radikalaus prostatos vėžio gydymo);
- kraujo grupės ir Rh faktoriaus tyrimus;
- sifilio (RPR) ir specifinį (treponeminį) tyrimą su T. pallidum antigenų (TPHA) tyrimu;
- tyrimus dėl virusinio hepatito B ir C;
- šlapimo pasėlį;
- žmogaus imunodeficito viruso testą;
- A grupės beta hemolizinio streptokoko greito nustatymo testą;
- slapto kraujavimo išmatose testą;
- tuberkulino mėginį;
- onkocitologinį gimdos kaklelio tepinėlį;
- asmenų, priskiriamiems rizikos grupei, skirti ir atlikti skiepus nuo raupų ir beždžionių raupų.